FLORIDA CLUB – nemovitosti na Floridě

Novinky na realitním trhu s nemovitostmi na Floridě – začátek roku 2017

| 18.1.2017 | 0 komentářů

V dnešním článku Vám shrneme několik zajímavých bodů, jak to vypadá s investováním do nemovitostí na Floridě hned ze začátku roku 2017.

Tak hlavně, o nemovitosti je stále zájem a ceny postupně rostou. Klienti, kteří využili našich služeb před několika lety se tak mohou těšit z velmi solidního zhodnocení ceny svojí nemovitosti, pokud uvažují o jejím prodeji.

Enormní poptávka po domech s dvěma a více byty

Již ke konci roku 2016 byl zcela patrný nový trend. Díky obecnému narůstání cen je mezi investory velmi žádaný nákup domu se dvěma a více byty.

Pro zajímavost, dům se dvěma byty lze pořídit okolo $170 tisíc a měsíční nájem je $1 500–1 650.

V naší aktuální nabídce domů na Floridě k prodeji můžete najít právě několik domů s dvěma byty na lukrativní adrese v Cape Coral. Ten nejlevnější vychází na v přepočtu neuvěřitelných 4 021 269 Kč.

Dům na Floridě Cape Coral

Sledujeme pravidelně i nabídku s domy disponující více bytovými jednotkami, takže máme představu, jak je to s dalšími variantami. Například čtyř bytové domy na Floridě se pořizují okolo $290–350 tisíc, přičemž nájmy vycházejí kolem $ 2700.

Měli byste o ně zájem? Stačí se nám ozvat společně najdeme nejlepší řešení.

Ceny bytů neustále rostou!

Dá se říci, že světová ekonomika je v tuto chvíli hodně silná, což se promítá na cenách nemovitostí. Poptávka po bytech, domech a pozemcích je i na Floridě obrovská. Zájem mají investoři o domy a byty k rekreaci, k trvalému bydlení i podnikání. Předpokládá se, že v roce 2017 ceny realit porostou nadále.

Pro zajímavost: domy, které byly k dispozici v roce 2010 za cca $60 tisíc, stojí nyní kolem $150–160 tisíc. To už je pořádný nárůst a z toho vyplývající solidní zhodnocení peněz, nemyslíte?

Zájem není jen o již postavené domy, ale také o zcela nové na klíč. Rychlost nové výstavby je až neuvěřitelná. Nové domy lze pořídit v hranici okolo $190 tisíc. Například poslední dobou ve Fort Myers, kde dlouhodobě působíme, je stavební boom. Ať co se týká rezidenčních nemovitostí či různých nákupních center a restauraci.

Máte zájem o další tipy nebo nástin průměrných cen za různé typy nemovitostí? Rovněž nás kontaktujte a dozvíte se víc.

Zvýšení daně FIRTPA z 10% na 15%

FIRTPA je daň z příjmů pro cizince. Pokud prodáváte nemovitost na Floridě a nejste daňový resident v USA, kupující si ponechá na svěřeneckém účtu 15% z prodejní ceny, které převede státnímu daňovému úřadu. To znamená, že přicházíte o cca 15% svých příjmů. Pokud naopak kupujete nemovitost na Floridě od cizince, jste vy zodpovědní za pozdržení a převedení 15%.

Ve zkratce se jedná spíše o zadrženou zálohu, aby stát nepřišel o daň z příjmů, kterou u cizinců těžko muže získat. Částka se zadrží z celé prodejní ceny a finanční úřad ji pak vrátí po doložení daňového přiznání.

Existují však různé výjimky. Například pokud je nemovitost prodána za méně než $300 tisíc a kupující ji bude užívat pro sebe, tak je udělena výjimka a záloha se nemusí zadržet. Ve většině případů pracujeme přímo s daňovým poradcem, který prodávajícímu může požádat o výjimku či částečné odpuštění této daně. Klienta to stojí okolo $250, ale většinou odvede finančnímu úřadu pouze zlomek ceny.

Kategorie: Reality

Napište komentář

*

code

Nové články v blogu

Kam na Floridě: Bern’s Steak House v Tampě – 19.08.2020

Opět bychom vám chtěli dát další malý tip, co si nenechat při vaší dovolené na Floridě ujít. Pokud máte rádi výborné jídlo a originální atmosféru, doporučujeme zavítat do Tampy do vyhlášené restaurace Bern’s Steak House.  Tato restaurace patří do TOP 10 nejlepších steakových restaurací na celém světě! Restaurace má vlastní pekárnu, vlastní farmu na zeleninu a […]

Hokej pro mládež na Floridě – 20.07.2020

Hokeji na Floridě a obzvlášť ve Fort Myers se daří. Podmínky pro hraní hokeje jsou zde skvělé. Hokej můžete hrát přímo v centru Fort Myers ve „Skatium“, což je nádherný stadion o jedné ledové ploše s ledem po celý rok, a další ploše pro hokej na kolečkových bruslích (inlinech). Další hokejový stadion je v komplexu […]