FLORIDA CLUB – nemovitosti na Floridě

Fort Myers

Proč si vybrat Fort Myers? Fort Myers a jeho okolí uspokojí každého návštěvníka. Překrásné pláže, desítky golfových hřišť, nádherné přírodní rezervace, široká infrastruktura, velká bezpečnost, letiště s mezinárodními lety, pestrá nabídka nemovitostí za skvělé ceny. To vše jsou důvody, proč se zastavit právě zde. Ne nadarmo si i Thomas Edison vybral právě Fort Myers za své zimní sídlo. Navštivte i vy Fort Myers a vychutnávejte každou chvilku krásné slunné a teplé zimy právě zde.

Charakteristika

Město Fort Myers bylo založeno již v roce 1886. Nejenom díky své historické důležitosti, ale i výborné poloze a nabídce služeb, je Fort Myers považováno za obchodní, úřední i historické centrum oblasti Lee county (kraje) a také celého jihozápadního pobřeží Floridy, které je největší turistickou destinací. Fort Myers je také známé pod jménem „City of Palms“ (město Palem). Palmy, vysázené Thomasem Edisonem, lemují hlavní třídu Mc Gregor Blvd po délce několika mil. Navštivte www.cityftmyers.com.

Populace tohoto města se během posledních let zvýšila o 20 tisíc. Na celkových cca 68 tisíc stálých obyvatel.

Fort Myers protíná dálnice I-75, která jej spojuje s Miami 150 mil na jih a s Tampou 120 mil na sever. Městem také prochází silnice US 41, která byla spojnicí mezi Tampou a Miami před vybudováním nové dálnice. Odtud pochází název této silnice TAMIAMI.

Obrovskou výhodou Fort Myers je také mezinárodní letiště RSW, které je vzdáleno od centra města pouhých 30 minut.

Ti, kdo rádi tráví čas nakupováním, si jistě přijdou na své v outlet centrech ve Fort Myers, která nabízí pestrou škálu značkového zboží.

Přírodní rezervace, pláže

Fort Myers – plážVýznamnou a překrásnou součástí Fort Myers jsou ostrovy Sanibel a Captiva (www.sanibel-captiva.org), které se svými bělostnými plážemi a nedotknutelnou přírodou řadí mezi nejkrásnější místa USA.

Nemůžeme opomenout ani nádhernou pláž Fort Myers Beach (www.fortmyersbeach.org), která nabízí i široký výběr vodních atrakcí, obchůdků, barů a restaurací. Toto vše spolu s průzračným a velmi teplým mořem přitahuje návštěvníky nejen z celé USA i z Evropy.

Přírodních parků a rezervací se nachází ve Fort Myers nesčetné množství. Mezi nejznámější přírodní rezervace a parky ve Fort Myers se řadí Lakes Regional Park, Manatee Park a Koreshan State Historic Park. Přehled veškerých parků se nachází na www.floridastateparks.org a www.leeparks.org.

Muzea

Fort Myers si v minulém století vybrali za letní sídlo i Thomas Edison a Ford (www.efwefla.org), jejichž honosná sídla přeměněná na muzea a nádherná botanická zahrada, by neměly uniknout vaší pozornosti.

Imaginárium je originální muzeum, které svými skvělými expozicemi nadchne malé i velké.

Pokud neobjevíte zajímavé muzeum přímo ve Fort Myers, jistě vás nezklame nedaleké město Naples, které je muzei a výstavami proslulé.

Sport

Fort Myers – přístavSportovní fanoušci mají ve Fort Myers „zelenou“. Hned dva profesionální basebalové týmy (Boston Red Sox www.springtrainingonline.com a Minnesota Twins http://minnesota.twins.mlb.com) si zvolili Fort Myers za jarní tréninkové centrum, a tím přitahují i další nejlepší americké týmy tohoto sportu.

Místní hokejový tým Florida Everblades (www.floridaeverblades.com) vám ukáže vysokou úroveň jen o stupínek nižší než proslulá NHL.

Středoškolská basketbalová liga je ve Fort Myers velmi proslulá.

Pokud se sportu raději věnujete aktivně, čekají na vás desítky kilometrů dlouhých cyklostezek, překrásné terény na běhání, dva zimní stadióny s lední plochou po celý rok, přírodní parky vhodné k procházkám, tenisové kurty, golfová hřiště a mnoho jiného.

 

Počasí

Přehled aktuálního počasí naleznete na www.weather.com

Počasí ve Fort Myers
Měsíční průměr Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec Year
Max °C 24 25 27 29 32 33 33 33 32 30 27 25 29
Min °C 12 13 15 17 20 23 23 23 23 21 17 13 18

Nové články v blogu

Hokej pro mládež na Floridě – 20.07.2020

Hokeji na Floridě a obzvlášť ve Fort Myers se daří. Podmínky pro hraní hokeje jsou zde skvělé. Hokej můžete hrát přímo v centru Fort Myers ve „Skatium“, což je nádherný stadion o jedné ledové ploše s ledem po celý rok, a další ploše pro hokej na kolečkových bruslích (inlinech). Další hokejový stadion je v komplexu […]

Přemýšlíte o vlastním bydlení na Floridě? Život na Floridě má spoustu výhod! – 17.06.2020

Pokud uvažujete o přestěhování do tropického ráje Floridy, ale ještě stále váháte, tento článek vás může motivovat k další akci! Důvody, proč se chce člověk přestěhovat zrovna na Floridu, se velmi různí a pro každého je tato otázka samozřejmě zcela individuální. V tomto článku jsme však za nás dali dohromady několik bodů, proč si myslíme, […]