FLORIDA CLUB – nemovitosti na Floridě

Desatero k investování do nemovitostí na Floridě

Záleží nám na tom, abyste měli přesný přehled o průběhu a nákladech Vaší investice do nemovitosti na Floridě. V mnoha případech jde o velkou investici, a proto s klienty každý aspekt budoucího nákupu probíráme do toho nejmenšího detailu. Jednáme vždy profesionálně, abychom byli pro naše klienty maximální oporou. Těší nás, že celá řada zákazníků se při nákupu dalších nemovitostí na Floridě nebo v USA obrací znovu na nás. Domluvte si s námi nezávaznou schůzku, kde všechno důležité probereme, a staňte se našimi dalšími spokojenými zákazníky!

Následující desatero Vám rádi zpřesníme telefonicky. Nezapomeňte, že v každém kroku můžete vždy počítat s naší asistencí. Vaše spokojenost je naší prioritou!

Úspěšný nákup domu na Floridě v 10 krocích

1. Nabídka

a) Nabídka, nebo-li „Offer“, je podávána písemnou formou a má právoplatný status. Je možno nabídku považovat za smlouvu o smlouvě budoucí. Dojde-li ke shodě a oboustrannému podpisu, je tato smlouva závazná.

b) Prodávající reaguje na vaši nabídku zpravidla během 24–48 hodin. Pokud je prodávajícím banka, může to trvat o něco déle. V každém případě doporučujeme do nabídky napsat termín, do kdy se musí prodávající vyjádřit. Jde o tzv. „Time for Acceptance“.

c) Nedílnou součástí Nabídky je doklad o vaší finanční solidnosti (výpis z účtu či dopis z vaší banky).

a) Záloha ve výši 3–6% se skládá na vinkulovaný účet „Escrow Account“ s podáním Nabídky. Zaplacením zálohy prokazujete váš zájem o danou nemovitost, a je nutným krokem pro zdárné pokračování celého procesu nákupu nemovitosti.

b) Pokud nedojde ke vzájemnému akceptování nabídky, nebo pokud kupující neobdrží financování hypotékou, či není spokojen s výsledky inspekce nemovitosti a zaměřením pozemku, je kauce vratná v plné výši. Nemusíte tedy mít obavy o to, že vám záloha propadne, když nebudete s danou nemovitostí spokojeni.

2. Záloha

3. Inspekce nemovitosti
a zaměření pozemku

Byť náklady na inspekci a zaměření nese kupující, vřele ji doporučujeme. Vše zajišťuje licencovaný odborník, a pokud by vznikly jakékoliv nesrovnalosti, máte právo požadovat odstranění závad prodávajícím či odstoupit od smlouvy a záloha vám je vrácena v plné výši. Náklady se pohybují ve výši několik set dolarů. Například 4 Point Inspection zahrnuje prověření střechy, topení, klimatizace, elektřiny a instalatérství. Tento typ základní inspekce dokonce vyjde i pod $100, takže se nejedná v kontextu nákupu nemovitosti o přehnanou částku. Přečtěte si o dalších typech inspekce nemovitostí zde.

a) V případě financování hypotékou dává smlouva lhůtu 30 dní na vyřízení. V současné době americké banky poskytují velice limitovaný počet hypoték zahraniční  klientele.

b) Platba v hotovosti proces urychluje, a je možno ukončit koupi do dvou týdnu.

c) Veškeré finanční transakce se převádí na vinkulovaný účet „Title Company“, tedy společnosti, která zařizuje převod nemovitosti a dohlíží nad veškerými právními transakcemi. Vaše peníze jsou určené pouze ke koupi dané nemovitosti a jsou bezpečně uloženy.

4. Zajištění financování

5. Pojištění nemovitosti

Výše pojištění závisí na ceně, velikosti, stáří a lokalitě nemovitosti. Například mladší stavby splňují náročnější bezpečnostní kvóty, a tím je pojištění levnější.     Splňujete-li požadavky pojišťovny, můžete dokonce obdržet slevu. S komunikací s pojišťovnami, vyjednáním případné slevy a uzavřením pojišťovacích smluv vám rádi pomůžeme. Přečtěte si o pojištění nemovitosti na Floridě zde.

Daň z nemovitosti hradí kupující za celý kalendářní rok zpětně. Při závěrečném převodu nemovitosti dostává kupující od prodávajícího slevu ve výši daně za již uplynulou část roku.

6. Daň z nemovitosti

7. Společnost „Title Company“

a) „Title Company“ se dá považovat za notářský úřad.

b) Mezi její činnosti spadá ověření vlastnického listu, uložení a dohled nad převodem peněz na vinkulovaném účtu „Escrow Account“, příprava veškerých dokumentů pro závěrečný převod nemovitosti, který se koná v sídle dané „Title“ společnosti.

c) Náklady této společnosti většinou hradí prodávající, ale vše záleží na domluvě obou stran.

„Title Company“ doručí závěrečné dokumenty včetně velmi přehledného finančního přehledu obou stranám 5 dní před stanoveným termínem závěrečného převodu k podrobnému nastudování. Poté již obě strany vědí přesné finanční obnosy, které je nutno složit na vinkulovaný účet „Title Company“, popřípadě donést s sebou.

8. Finanční přehled a předávací protokoly (HUD Statement)

9. Závěrečný převod

a) Datum závěrečného  převodu, nebo-li „Closing“, je vždy stanoven ve smlouvě. V případě hotovostní koupě lze počítat s předáním do dvou týdnů. V případě hypotéky do 45 dní od podepsání smlouvy.

b) Vaše účast není u převodu podmínkou. Důležité je mít notářsky ověřené podpisy.

Ať už se stěhujete, nebo jen investujete, vřele ji doporučujeme. Náklady i zážitky se nejčastěji odvíjí od množství a stáří šampaňského, počtu pozvaných nových sousedů a teplotě, na kterou byl vyhřátý bazén. Užívejte si života na maximum právě na Floridě!

10. House-warming party 🙂

Nové články v blogu

Florida kvete – 12.05.2021

Období května je na Floridě doopravdy úžasné. Teploty ráno a večer ukazují krásných 23 stupňů a přes den se vyšplhají i přes 30 stupňů. Moře je teplé, turistů málo a vše nádherně kvete.

Kam se podívat na Floridě? Navštivte Daytona Beach! – 12.03.2021

Město Daytona, to je skvělý tip na váš výlet po Floridě, který si nemůžete nechat ujít. Daytona je známa svou nádhernou širokou pláží, po které se jezdí auty a za 5 USD se parkuje přímo na pláži na celý den! Něco jak u nás parkování přímo u břehů některých rybníků vodních nádrží :-). Užijte si […]