FLORIDA CLUB – nemovitosti na Floridě

Nevíte si s pojištěním Vaší nemovitosti na Floridě nebo v USA rady? Pomůžeme Vám.

| 6.12.2018 | 0 komentářů

Vlastníte na Floridě nemovitost a řešíte její pojištění? Je úplně jedno, zda se jedná o byt či dům. Nebo má teprve k nákupu nemovitosti dojít a chcete pojištění sjednat rovnou? V tom případě myslete na pár stěžejních bodů, které se k pojištění nemovitostí vážou. Dobře nastavené pojištění Vám totiž pomůže ochránit nemovitost pro případ neočekávaných událostí.

pojištění nemovitosti na floridě

Proč je pojištění nemovitosti na Floridě tak důležité?

Myslete na to, že riziko poškození nemovitosti na Floridě je statisticky mnohem větší než v České republice. Pokud tedy nepočítáme v ČR oblasti s častými záplavami. Proč? Zejména kvůli silným vichřicím, hurikánům nebo tornádům, které se na Floridě objevují, stejně jako v ostatních tropických a subtropických oblastech, na pravidelné bázi v odlišném stupni intenzity. Celkově jsou přírodní živly na Floridě mnohem silnější, ať už se to týká hurikánů, požárů nebo i povodní. A hlavně z tohoto hlediska je potřeba na zabezpečení své nemovitosti, do které se často vkládají životní úspory, myslet a být zodpovědní. Ochránit svůj majetek si totiž musíte vy sami.

Je pojištění nemovitosti povinné, a jaké faktory ovlivňují výši pojistky?

Pojištění nemovitosti stejně jako v ČR povinné není. Pádné důvody, proč si jej však sjednat, jsme již uvedli. Při zařizování pojištění si dejte ale pozor. Výše pojištění se totiž dům od domu velmi liší. Ve Florida Clubu proto velmi doporučujeme zjistit si výši pojištění domu ještě předtím, než danou nemovitost koupíte. Pokud si tímto procesem projdete, sami si uděláte dobrý obrázek o tom, o jakou nemovitost v jaké oblasti a s jakými riziky se jedná. Před nákupem nemovitosti také jednoznačně doporučujeme provést inspekci nemovitosti, která na možné problémy nemovitosti nebo lokality včas upozorní.

Dobře si také rozmyslete, zda chcete pojistit dům včetně jeho vybavení nebo bez. Standardní pojistky totiž počítají pouze s pojištěním domu jako takového, nikoliv s pojištěním věcí a vybavení. Tuto možnost doporučujeme zejména u domů s luxusním vybavením (starožitnosti, drahá elektronika, …).

Jaké faktory ovlivňují výši pojistky?

  • Nejdůležitějším faktorem je jednoznačně stáří stavby. Čím mladší stavba, tím je pojištění levnější, protože splňuje přísnější bezpečností kvóty. Doporučujeme na tento aspekt myslet rovnou při nákupu nemovitosti – co byste třeba ušetřili při koupi staršího domu, to byste zase přeplatili na dražším pojištění…
  • Jaké konstrukce je vaše stavba? Pokud je totiž stavba jakkoliv zabezpečena proti větrným bouřkám (např. má speciální konstrukci střechy), můžete na pojištění dostat od pojišťovny slevu. Každá pojišťovna má jiné požadavky, proto si je zjistěte individuálně předem.
  • Zda se dům nachází či nenachází v záplavové oblasti? Na toto si dejte moc dobrý pozor a vyžádejte si záplavovou mapu, abyste si sami ověřili, jak na tom lokalita s Vašim vysněným domem je. Často se jedná o oblasti vedle velkých řek, jezer, ale také u pobřeží oceánu… Povodně totiž nejsou zahrnuty v běžné pojistce a budete potřebovat pojistku nadstandardní s dražším tarifem. Nakolik Vás nakonec pojištění vyjde, to záleží  přesně v jaké záplavové zóně dům stojí.
  • Kdy byly měněny rozvody energií, vody a odpadů? Pokud jsou tyto rozvody staršího data, na pojištění zaplatíte více.
  • Jaká vzdálenost je k nejbližší hasičské základně. Čím dál stojí dům od této hasičské základny, tím více na pojištění zaplatíte.
  • A spousta dalších faktorů… Pro jejich specifikaci nás v případě zájmu o pojištění neváhejte kontaktovat.

Zdá se Vám problematika pojištění nemovitosti na Floridě či v USA složitá? Nechte to na nás, odbornících z realitní kanceláře Florida Club. S pojištěním nemovitostí našich klientů máme bohaté zkušenosti.

Kategorie: Reality

Napište komentář

*

code

Nové články v blogu

Přemýšlíte o vlastním bydlení na Floridě? Život na Floridě má spoustu výhod! – 17.06.2020

Pokud uvažujete o přestěhování do tropického ráje Floridy, ale ještě stále váháte, tento článek vás může motivovat k další akci! Důvody, proč se chce člověk přestěhovat zrovna na Floridu, se velmi různí a pro každého je tato otázka samozřejmě zcela individuální. V tomto článku jsme však za nás dali dohromady několik bodů, proč si myslíme, […]

Busch Gardens – skvělý zábavný park na Floridě – 08.05.2020

Máme pro Vás další výletní tip, pokud budete trávit třeba toto léto na Floridě. Určitě navštivte Busch Gardens – zábavný park v Tampě. Nenechte si ujít atrakce i relaxační zóny spojené se zoologickou zahradou (jedna z největších USA, najdete zde přes 2700 zvířat). V parku, který funguje již od roku 1959, si přijdou na své […]