FLORIDA CLUB – nemovitosti na Floridě

Melbourne

Vítejte v Melbourne, v druhém největším městě Austrálie. Ale kdepak! My jsme přece na Floridě. A pokud hledáte toto slavné město v Austrálii, tak se omlouváme… Ale když už jste tady, pohodlně se usaďte, protože Vám v tomto textu představíme také velmi malebné městečko se stejným názvem, které se však nachází na americkém poloostrově.

A jak poměrně mladé město založené až roku 1867 k tomuto jménu přišlo? Původně se totiž jmenovalo Crane Creek, ale na počest významného občana Cornthwaitea Johna Hectora, angličana, který velkou část života strávil v australském Melbourne, bylo přejmenováno.

Melbourne je malebné městečko ležící v bezprostřední blízkosti Palm Bay v Brevard County na západním pobřeží Floridy. Ve městě trvale žije téměř 80 000 obyvatel, vzhledem k tomu, že je častým cílem turistů z USA i z celého světa, je počet reálných obyvatel mnohem vyšší. Melbourne je vzdáleno cca 100 kilometrů od Orlanda (1,5 hodinky jízdy autem) a je zhruba na půli cesty mezi Miami a Jacksonville. To je velmi výhodná geografická pozice. Pokud tedy máte v plánu procestovat celé východní pobřeží Floridy, Melbourne byste rozhodně neměli minout. Jeho obrovskou výhodou, a proč je i atraktivní pro nás z hlediska investice do nemovitostí na Floridě, je to, že má k dispozici oceán a úžasné pláže. Abychom však byli přesní, město má přístup k tzv. Indian River, což není ani řeka ani oceán, protože je vyčleněna mezi pevninou poloostrova a zároveň podlouhlým ostrovem, který vede od Cape Canaveral až po Boyton Beach.

Hledali jste Melbourne v Austrálii? S Floridským městem má opravdu společný jen název, jedná se o shodu jmen. Melbourne je hlavní město australského státu Victoria a po Sydney druhé největší město v zemi – bydlí v něm neuvěřitelných 4,6 miliónu lidí. Zajímavostí je, že na počátku 20. století bylo hlavním městem Austrálie. Je důležitým ekonomickým a průmyslovým centrem.

Zajímavosti městečka Melbourne na Floridě

 • Ve městě vládne subtropické klima s velmi vysokými teplotami v létě a mírnými zimami. Díky tomu se v tomto klimatu daří místním zemědělcům pěstovat tropické plodiny a vzácné rostliny. Podél ulic najdete spoustu kokosových palem a dokonce i banánovníky.
 • Město má vlastní letiště Orlando Melbourne International Airport, které je vzdáleno jen malý kousek od centra města.
 • Z hlediska investice do nemovitostí je pro nás zajímavé, že tzv. median home price v roce 2007 byl $215,000. Tzn. cena jedné nemovitosti průměrně dosahuje této hodnoty. Jedná se tedy o poměrně drahou lokalitu vzhledem k perfektnímu umístění, vysoké úrovni služeb, dostupnosti pracovních příležitostí a podobně. Tato oblast patří mezi cca 20 nejdražších lokalit v celé USA.

Kam za památkami a kulturou?

Co si v Melbourne nenechat ujít? Pokud už na Floridě budete na dovolené či investiční dovolené, určitě si nenechte ujít návštěvu tohoto příjemného městečka. Na své mládí má poměrně bohatou historii a řadu úctyhodných architektonických památek. Ulice s názvem Brevard Drive byla historicky centem města. Také si určitě běžte projít ulici Babcock Street. Dále doporučujeme:

 • Centrum města a Eau Gallie Arts District
 • Historické centrum (Historic Downtown Melbourne), kde můžete navštívit spoustu obchůdků, historických budov, vyhlášených restaurací a barů
 • 2 profesionální golfová hřiště pro milovníky tohoto sportu
 • The Melbourne Arts Festival konaný v dubnu
 • The Melbourne Oktoberfest konaný v říjnu
 • Historické budovy: Florida Power and Light Company Ice Plant (1927), William H. Gleason House, James Wadsworth Rossetter House, Henegar Center (1919)
 • Muzea: Foosaner Art Museum, Historic Rossetter House Museum
 • Parky a možnost sportovního vyžití: Brevard Zoo, Wickham Park, Lake Washington
Melbourne Florida - pláže

Největší firmy v Melbourne

V Melbourne sídlí spousta velmi významných high-tech společností, což nabízí skvělé pracovní příležitosti:

 • DRS Technologies
 • Alstom Signaling Operations Transportation Systems
 • L3Harris Technologies
 • Northrop Grumman
 • Rockwell Collins
 • LiveTV
 • eviCore Healthcare

Zdroj: wikipedia.org

Nové články v blogu

Kam na Floridě: Bern’s Steak House v Tampě – 19.08.2020

Opět bychom vám chtěli dát další malý tip, co si nenechat při vaší dovolené na Floridě ujít. Pokud máte rádi výborné jídlo a originální atmosféru, doporučujeme zavítat do Tampy do vyhlášené restaurace Bern’s Steak House.  Tato restaurace patří do TOP 10 nejlepších steakových restaurací na celém světě! Restaurace má vlastní pekárnu, vlastní farmu na zeleninu a […]

Hokej pro mládež na Floridě – 20.07.2020

Hokeji na Floridě a obzvlášť ve Fort Myers se daří. Podmínky pro hraní hokeje jsou zde skvělé. Hokej můžete hrát přímo v centru Fort Myers ve „Skatium“, což je nádherný stadion o jedné ledové ploše s ledem po celý rok, a další ploše pro hokej na kolečkových bruslích (inlinech). Další hokejový stadion je v komplexu […]