FLORIDA CLUB – nemovitosti na Floridě

Melbourne

Vítejte v Melbourne, v druhém největším městě Austrálie. Ale kdepak! My jsme přece na Floridě. A pokud hledáte toto slavné město v Austrálii, tak se omlouváme… Ale když už jste tady, pohodlně se usaďte, protože Vám v tomto textu představíme také velmi malebné městečko se stejným názvem, které se však nachází na americkém poloostrově.

A jak poměrně mladé město založené až roku 1867 k tomuto jménu přišlo? Původně se totiž jmenovalo Crane Creek, ale na počest významného občana Cornthwaitea Johna Hectora, angličana, který velkou část života strávil v australském Melbourne, bylo přejmenováno.

Melbourne je malebné městečko ležící v bezprostřední blízkosti Palm Bay v Brevard County na západním pobřeží Floridy. Ve městě trvale žije téměř 80 000 obyvatel, vzhledem k tomu, že je častým cílem turistů z USA i z celého světa, je počet reálných obyvatel mnohem vyšší. Melbourne je vzdáleno cca 100 kilometrů od Orlanda (1,5 hodinky jízdy autem) a je zhruba na půli cesty mezi Miami a Jacksonville. To je velmi výhodná geografická pozice. Pokud tedy máte v plánu procestovat celé východní pobřeží Floridy, Melbourne byste rozhodně neměli minout. Jeho obrovskou výhodou, a proč je i atraktivní pro nás z hlediska investice do nemovitostí na Floridě, je to, že má k dispozici oceán a úžasné pláže. Abychom však byli přesní, město má přístup k tzv. Indian River, což není ani řeka ani oceán, protože je vyčleněna mezi pevninou poloostrova a zároveň podlouhlým ostrovem, který vede od Cape Canaveral až po Boyton Beach.

Hledali jste Melbourne v Austrálii? S Floridským městem má opravdu společný jen název, jedná se o shodu jmen. Melbourne je hlavní město australského státu Victoria a po Sydney druhé největší město v zemi – bydlí v něm neuvěřitelných 4,6 miliónu lidí. Zajímavostí je, že na počátku 20. století bylo hlavním městem Austrálie. Je důležitým ekonomickým a průmyslovým centrem.

Zajímavosti městečka Melbourne na Floridě

 • Ve městě vládne subtropické klima s velmi vysokými teplotami v létě a mírnými zimami. Díky tomu se v tomto klimatu daří místním zemědělcům pěstovat tropické plodiny a vzácné rostliny. Podél ulic najdete spoustu kokosových palem a dokonce i banánovníky.
 • Město má vlastní letiště Orlando Melbourne International Airport, které je vzdáleno jen malý kousek od centra města.
 • Z hlediska investice do nemovitostí je pro nás zajímavé, že tzv. median home price v roce 2007 byl $215,000. Tzn. cena jedné nemovitosti průměrně dosahuje této hodnoty. Jedná se tedy o poměrně drahou lokalitu vzhledem k perfektnímu umístění, vysoké úrovni služeb, dostupnosti pracovních příležitostí a podobně. Tato oblast patří mezi cca 20 nejdražších lokalit v celé USA.

Kam za památkami a kulturou?

Co si v Melbourne nenechat ujít? Pokud už na Floridě budete na dovolené či investiční dovolené, určitě si nenechte ujít návštěvu tohoto příjemného městečka. Na své mládí má poměrně bohatou historii a řadu úctyhodných architektonických památek. Ulice s názvem Brevard Drive byla historicky centem města. Také si určitě běžte projít ulici Babcock Street. Dále doporučujeme:

 • Centrum města a Eau Gallie Arts District
 • Historické centrum (Historic Downtown Melbourne), kde můžete navštívit spoustu obchůdků, historických budov, vyhlášených restaurací a barů
 • 2 profesionální golfová hřiště pro milovníky tohoto sportu
 • The Melbourne Arts Festival konaný v dubnu
 • The Melbourne Oktoberfest konaný v říjnu
 • Historické budovy: Florida Power and Light Company Ice Plant (1927), William H. Gleason House, James Wadsworth Rossetter House, Henegar Center (1919)
 • Muzea: Foosaner Art Museum, Historic Rossetter House Museum
 • Parky a možnost sportovního vyžití: Brevard Zoo, Wickham Park, Lake Washington
Melbourne Florida - pláže

Největší firmy v Melbourne

V Melbourne sídlí spousta velmi významných high-tech společností, což nabízí skvělé pracovní příležitosti:

 • DRS Technologies
 • Alstom Signaling Operations Transportation Systems
 • L3Harris Technologies
 • Northrop Grumman
 • Rockwell Collins
 • LiveTV
 • eviCore Healthcare

Zdroj: wikipedia.org

Nové články v blogu

PF 2021 – 06.12.2020

Přejeme Vám všem krásné vánoční svátky plné pohody, ať už jste na Floridě, v Čechách či kdekoliv jinde na světě. Do nového roku 2021 přejeme hlavně hodně zdraví, štěstí a samozřejmě i mnoho výhodných investičních příležitostí a úspěchů. Všem našim klientům a obchodním partnerům rovněž děkujeme za výbornou spolupráci a v roce 2021 se těšíme na další.

Florida je pro milovníky golfu rájem na zemi, ubytovat se můžete i na hřišti – 08.11.2020

Přemýšlíte o investiční dovolené na Floridě, na které si pořádně prohlédnete vhodné nemovitosti ve vybraných floridských lokalitách? Nebo na Floridu cestujete jen jako turista, co si chce užít pláží, tropické přírody, počasí a všeho, co tato krásná zem nabízí? Pak si určitě do svého seznamu, co všechno chcete na Floridě navštívit a stihnout, napište zahrát […]