FLORIDA CLUB – nemovitosti na Floridě

Melbourne

Vítejte v Melbourne, v druhém největším městě Austrálie. Ale kdepak! My jsme přece na Floridě. A pokud hledáte toto slavné město v Austrálii, tak se omlouváme… Ale když už jste tady, pohodlně se usaďte, protože Vám v tomto textu představíme také velmi malebné městečko se stejným názvem, které se však nachází na americkém poloostrově.

A jak poměrně mladé město založené až roku 1867 k tomuto jménu přišlo? Původně se totiž jmenovalo Crane Creek, ale na počest významného občana Cornthwaitea Johna Hectora, angličana, který velkou část života strávil v australském Melbourne, bylo přejmenováno.

Melbourne je malebné městečko ležící v bezprostřední blízkosti Palm Bay v Brevard County na západním pobřeží Floridy. Ve městě trvale žije téměř 80 000 obyvatel, vzhledem k tomu, že je častým cílem turistů z USA i z celého světa, je počet reálných obyvatel mnohem vyšší. Melbourne je vzdáleno cca 100 kilometrů od Orlanda (1,5 hodinky jízdy autem) a je zhruba na půli cesty mezi Miami a Jacksonville. To je velmi výhodná geografická pozice. Pokud tedy máte v plánu procestovat celé východní pobřeží Floridy, Melbourne byste rozhodně neměli minout. Jeho obrovskou výhodou, a proč je i atraktivní pro nás z hlediska investice do nemovitostí na Floridě, je to, že má k dispozici oceán a úžasné pláže. Abychom však byli přesní, město má přístup k tzv. Indian River, což není ani řeka ani oceán, protože je vyčleněna mezi pevninou poloostrova a zároveň podlouhlým ostrovem, který vede od Cape Canaveral až po Boyton Beach.

Hledali jste Melbourne v Austrálii? S Floridským městem má opravdu společný jen název, jedná se o shodu jmen. Melbourne je hlavní město australského státu Victoria a po Sydney druhé největší město v zemi – bydlí v něm neuvěřitelných 4,6 miliónu lidí. Zajímavostí je, že na počátku 20. století bylo hlavním městem Austrálie. Je důležitým ekonomickým a průmyslovým centrem.

Zajímavosti městečka Melbourne na Floridě

 • Ve městě vládne subtropické klima s velmi vysokými teplotami v létě a mírnými zimami. Díky tomu se v tomto klimatu daří místním zemědělcům pěstovat tropické plodiny a vzácné rostliny. Podél ulic najdete spoustu kokosových palem a dokonce i banánovníky.
 • Město má vlastní letiště Orlando Melbourne International Airport, které je vzdáleno jen malý kousek od centra města.
 • Z hlediska investice do nemovitostí je pro nás zajímavé, že tzv. median home price v roce 2007 byl $215,000. Tzn. cena jedné nemovitosti průměrně dosahuje této hodnoty. Jedná se tedy o poměrně drahou lokalitu vzhledem k perfektnímu umístění, vysoké úrovni služeb, dostupnosti pracovních příležitostí a podobně. Tato oblast patří mezi cca 20 nejdražších lokalit v celé USA.

Kam za památkami a kulturou?

Co si v Melbourne nenechat ujít? Pokud už na Floridě budete na dovolené či investiční dovolené, určitě si nenechte ujít návštěvu tohoto příjemného městečka. Na své mládí má poměrně bohatou historii a řadu úctyhodných architektonických památek. Ulice s názvem Brevard Drive byla historicky centem města. Také si určitě běžte projít ulici Babcock Street. Dále doporučujeme:

 • Centrum města a Eau Gallie Arts District
 • Historické centrum (Historic Downtown Melbourne), kde můžete navštívit spoustu obchůdků, historických budov, vyhlášených restaurací a barů
 • 2 profesionální golfová hřiště pro milovníky tohoto sportu
 • The Melbourne Arts Festival konaný v dubnu
 • The Melbourne Oktoberfest konaný v říjnu
 • Historické budovy: Florida Power and Light Company Ice Plant (1927), William H. Gleason House, James Wadsworth Rossetter House, Henegar Center (1919)
 • Muzea: Foosaner Art Museum, Historic Rossetter House Museum
 • Parky a možnost sportovního vyžití: Brevard Zoo, Wickham Park, Lake Washington
Melbourne Florida - pláže

Největší firmy v Melbourne

V Melbourne sídlí spousta velmi významných high-tech společností, což nabízí skvělé pracovní příležitosti:

 • DRS Technologies
 • Alstom Signaling Operations Transportation Systems
 • L3Harris Technologies
 • Northrop Grumman
 • Rockwell Collins
 • LiveTV
 • eviCore Healthcare

Zdroj: wikipedia.org

Nové články v blogu

Florida kvete – 12.05.2021

Období května je na Floridě doopravdy úžasné. Teploty ráno a večer ukazují krásných 23 stupňů a přes den se vyšplhají i přes 30 stupňů. Moře je teplé, turistů málo a vše nádherně kvete.

Kam se podívat na Floridě? Navštivte Daytona Beach! – 12.03.2021

Město Daytona, to je skvělý tip na váš výlet po Floridě, který si nemůžete nechat ujít. Daytona je známa svou nádhernou širokou pláží, po které se jezdí auty a za 5 USD se parkuje přímo na pláži na celý den! Něco jak u nás parkování přímo u břehů některých rybníků vodních nádrží :-). Užijte si […]