FLORIDA CLUB – nemovitosti na Floridě

Melbourne

Melbourne je malebné městečko ležící v bezprostřední blízkosti Palm Bay v Brevard County na Floridě. Ve městě trvale žije cca 76 000 obyvatel, vzhledem k tomu, že je však častým cílem turistů z celého světa, je počet reálných obyvatel mnohem vyšší. Melbourne je vzdáleno cca 100 kilometrů od Orlanda a je zhruba na půli cesty mezi Miami a Jacksonville. Pokud tedy máte v plánu procestovat celé východní pobřeží Floridy, Melbourne byste rozhodně neměli minout.

Hledali jste Melbourne v Austrálii? S Floridským městem má opravdu společný jen název, jedná se o shodu jmen. Melbourne je hlavní město australského státu Victoria a po Sydney druhé největší město v zemi – bydlí v něm neuvěřitelných 4,6 miliónu lidí. Zajímavostí je, že na počátku 20. století bylo hlavním městem Austrálie. Je důležitým ekonomickým a průmyslovým centrem.

Město bylo založen kolem roku 1867 a původně se mu říkalo Crane Creek. Na své mládí má poměrně bohatou historii a řadu úctyhodných architektonických památek. Ulice s názvem Brevard Drive byla historicky centem města. Také si určitě běžte projít ulici Babcock Street.

Zajímavosti městečka Melbourne na Floridě

 • Ve městě vládne subtropické klima s velmi vysokými teplotami v létě a mírnými zimami. Díky tomu se v tomto klimatu daří místním zemědělcům pěstovat tropické plodiny a vzácné rostliny. Podél ulic najdete spoustu kokosových palem a dokonce i banánovníky.
 • Město má vlastní letiště Orlando Melbourne International Airport, které je vzdáleno jen malý kousek od centra města.
 • Mezi největší firmy sídlící ve městě patří: DRS Technologies, Alstom Signaling Operations Transportation Systems, L3Harris Technologies a Northrop Grumman
 • Z hlediska investice do nemovitostí je pro nás zajímavé, že tzv. median home price v roce 2007 byl $215,000. Tzn. cena jedné nemovitosti průměrně dosahuje této hodnoty. Jedná se tedy o poměrně drahou lokalitu vzhledem k perfektnímu umístění, vysoké úrovni služeb, dostupnosti pracovních příležitostí a podobně. Tato oblast patří mezi cca 20 nejdražších lokalit v celé USA.

Kam za památkami a kulturou?

 • Downtown Eau Gallie Arts District
 • Historic Downtown Melbourne
 • 2 profesionální golfová hřiště
 • The Melbourne Arts Festival konaný v dubnu
 • The Melbourne Oktoberfest konaný v říjnu
 • Historické budovy: Florida Power and Light Company Ice Plant (1927), William H. Gleason House, James Wadsworth Rossetter House, Henegar Center (1919)
 • Muzea: Foosaner Art Museum, Historic Rossetter House Museum
 • Parky a možnost sportovního vyžití: Brevard Zoo, Wickham Park, Lake Washington

Nové články v blogu

PF 2020 – 13.12.2019

Přejeme Vám všem krásné vánoční svátky plné pohody, ať už jste na Floridě, v Čechách či kdekoliv jinde na světě. Do nového roku 2020 přejeme hlavně hodně zdraví, štěstí a samozřejmě i mnoho výhodných investičních příležitostí a úspěchů. Všem našim klientům a obchodním partnerům rovněž děkujeme za výbornou spolupráci a v roce 2020 se těšíme na další.

20 největších měst na Floridě – 18.10.2019

Zajímá Vás, která města na Floridě jsou největší co do počtu obyvatel, tedy nejlidnatější? Čím více obyvatel v daném městě žije, tím více příležitostí je k pronájmu nemovitosti nebo k zajímavé investici, pokud se Vám tato možnost naskytne. Pořadí Město Počet obyvatel 1 Miami 5,502,379 2 Tampa–St. Petersburg 2,441,770 3 Orlando 1,510,516 4 Jacksonville 1,065,219 […]